SÍTĚ PROTI HMYZU

Sítě spolehlivě ochrání interiér před hmyzem zároveň nijak zvlášť neruší výhled z okna a nebrání větrání. Existuje celá řada typů okenních i dveřních sítí.

Rolovací sítě

Síťovina je navíjena pomocí pružiny do hliníkového boxu a je vedena v bočních hliníkových profilech opatřených kartáčky. Ve spodní poloze je fixována mechanizmem umístěném v spodní hliníkové liště. Rolovací sítě jsou montovány na rám okna a nebo mohou být součástí předokenní rolety.

Rolovací sítě

Pevné sítě

Sítě mají pevnou konstrukci s hliníkových profilu do nichž je naválcována síťovina. Upevnění je  dle požadavku možné pomocí pružin otočných háčků a dveřních sítí za pomocí pantů nebo se použijí jako posuvné. Sítě se vyrábějí přesně na míru v několika základních barvách nebo se lakují dle vzorníku RAL je též možné potažení folií v imitaci dřeva.

Pevné sítě

Posuvné sítě

Jedná se hlavně o variantu dveřních sítí. Sítě jsou vedeny ve speciálních vodících lištách s tichým chodem. Tyto sítě se obvykle montují na francouzská okna nebo dveře a všude tam kde je malý prostor pro použití dveří otevíracích na panty.

Posuvné sítě

Plisované sítě

Plisovanými sítěmi lze  vybavit i velké okenní nebo dveřní otvory. Sítě se posunují mechanicky v horním profilu dolní profil je velmi nízký takže je prakticky bezbariérový. Sítě se jednoduše montují do ostění nebo na rám dveří a mají dlouhou životnost.

Plisované sítě